Jazyk, který je určený především pro výměnu dat mezi aplikacemi a pro publikování dokumentů. Popisuje strukturu z hlediska datového obsahu jednotlivých částí. Nezabývá se vzhledem. K definování vzhledu naopak slouží jazyk CSS.
V XML jazyce se u WordPressu můžeme setkat nejvíce u dvou velmi důležitých částí webu.
XML RSS Feed – tento feed je důležitý pro uživatele, kteří používají tzv. RSS čtečky. To je program, do kterého se uloží URL adresa Vašeho RSS XML feedu, a ten poté jeho majitele upozorní vždy na nový obsah Vašeho webu. Uživatel tak každý den nemusí koukat na Váš web aby se dozvěděl, že jste publikovali nový článek.
XML sitemap – zde se jedná o xml soubor, který obsahuje všechny URL adresy Vašeho webu. Jde o tzv. mapu stránek (https://blog.jirivanek.eu/sitemap.xml). Generují ji např. SEO pluginy, které se instalují do WordPressu. XML sitemapa, tedy mapa stránky je důležitá hlavně pro konzole vyhledávačů. Jde např. o Search konzoli od Google, nebo search konzoli od Microsoft Bing. Pokud si u Google zřídíte pro svůj web tuto konzoli, můžete do ní uložit URL adresu své XML sitemapy. Ta se vygeneruje znovu po každém vytvoření nového příspěvku, aby obsahovala kompletní obsah. Googlu i sobě díky ní pomůžete tím způsobem, že budete vyhledávač pravidelně informovat o novém obsahu Vašeho webu, aby věděl, co může projít a případně zaindexovat.
Přečtěte si také nové články na blogu.

Phishingové útoky na majitele PrestaShop webů

Po aktualizaci Elementor-Pro nefunguje web (Fatal error: Uncaught ReflectionException:)

Proč mi nefunguje HTTPS na WordPressu?

K čemu slouží jednotlivé tabulky databáze ve WordPressu

Instalace WordPressu na Forpsi hosting – video návod

Jak testovat webhosting, aniž by na něj doména směrovala?

Po aktualizaci, nebo přidání pluginu, není WordPress funkční

Jak u webu změnit barvu pozadí prohlížeče na mobilním zařízení?
