Blog.jirivanek.eu      Digitální zápisník

Jak ve WordPressu odstranit přebytečné revize

Co jsou to revize článků ve WordPressu jsme si podrobně vysvětlili zde: https://blog.jirivanek.eu/2022/11/10/wordpress-a-revize/

V článku jsem mimo jiné zmínil i nevýhody revizí, které spočívají v narůstání dat uložených v databázi. Čas o času je tedy dobré provést odstranění revizí a to hlavně v případě, kdy víte, že jsou na webu staré články, které se již patrně nebudou nijak zásadně upravovat a že u nich nevznikne situace, kdy bude potřeba vracet se ke starším variantám článků.

Před jakýmkoliv smazáním revizí si tedy vždy pečlivě rozmyslete, zda opravdu nebudete potřebovat starší verze článků, nebo si případně raději udělejte zálohu své databáze.

Odstranění revizí

Na odstraňování revizí používám velmi jednoduchý a malý plugin s názvem Sweep. Můžete jej nalézt v oficiálním repozitáři WordPressu, a tedy jeho instalace se provádí přímo přes administraci v záložce pluginů. Ovládání pluginu je velmi intuitivní a jednoduché. V článku aktuálně pro jeho větší jednoduchost popíšu mazání pouze revizí. Kompletním popisem pluginu se případně můžeme zabývat jinde.

Plugin Sweep

Po nainstalování pluginu naleznete jeho nastavení v levém panelu pod záložkou “Nástroje“. Co se týče revizí, jsou v pluginu hned na prvním místě. Revize smažete pouze jedním stisknutím tlačítka Sweep. Proto si opravdu vždy dopředu takovouto akci pečlivě promyslete. Pokud nebudete mít zálohu databáze, o revize tímto kompletně přijdete.

sweep

Více článků o WordPressu

Celá kategorie je zde

Byl pro Vás tento článek užitečný?

Klikni na počet hvězd pro hlasování.

Průměrné hodnocení. 0 / 5. Počet hlasování: 0

Zatím nehodnoceno! Buďte první

Jak užitečný vidíte tento článek.

Sledujte mě na sociálních médiích.

Je mi líto, že pro Vás nebyl článek užitečný.

Jak mohu vylepšit článek?

Řekněte mi, jak jej mohu zlepšit.

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře/ů
Vložené zpětné vazby.
Zobrazit všechny komentáře.

Pokud mi chcete napsat rychlou zprávu, využije, prosím, níže uvedený
kontaktní formulář. Děkuji.

Další Kontaktní údaje